Navigace: Sedlčanka > Aktuální informace

Aktuální informace

Rychlost.cz - poptávka připojení

Od 1.9.2016 nový pár vlaků - potvrzeno!

 

Od 1.9.2016 bude díky péči MÚ v Sedlčanech, OÚ obcí v okolí trati a odboru dopravy KÚ středočeského kraje zaveden nový pár vlaků v časové poloze:

26114  Olbramovice  14.39 - Sedlčany   15.07

26127  Sedlčany  15.35 - Olbramovice   16.10

Vlaky pojedou pouze v pracovní dny.

Nový vlak 26127 bude ve Štětkovicích křižovat s vlakem 26130 a současně bude během křižování docházet ke střídání strojvedoucích. Pokud by některý z fotografů při této příležitosti pořídil nějaké fotografie a zaslal mi je na email, který je uveden v rubrice "Kontakt", rád je zveřejním na tomto webu.

Jízdní řád 2015 - 2016

Od neděle 13.12.2015 platí nový jízdní řád. Časová poloha odpoledních vlaků ve směru ze Sedlčan je posunuta o 1 hodinu! Ve směru z Olbramovic je v podstatě vše při starém. Vlaky Sedlčanské lokálky nyní nově přijíždějí v odpoledních hodinách přímo k rychlíkům do směrů Praha i České Budějovice a po jejich odjezdu se hned vracejí zpět do Sedlčan. Tradiční přípojová vazba ve stanici Olbramovice, která vznikala již v 50. letech 20. století a byla úmyslně zlikvidována v polovině 90. let za ministra dopravy Martina Římana (ODS) je tedy konečně (po dvaceti! letech) obnovena. Ze Sedlčan je tedy nyní "nově" možné cestovat ve směru do (od) Prahy i Českých Budějovic (Tábora, Veselí nad Lužnicí) bez zbytečných prodlev.

Prozatím se mi nepodařilo zjistit, kdo se o toto vylepšení přípojů a změnu časové polohy vlaků zasloužil. Pokud má někdo z právě čtoucích nějakou informaci, kterou by mi mohl poskytnout, kontakt je uveden v rubrice: "Kontakt".

Soubory ke stažení

Jízdní řád 2015-16.JPG

Výluka 9.9. - 18.9.2015

provozovatel dráhy SŽDC, s. o. informuje, že ve výše uvedeném termínu proběhne výluka v úseku Olbramovice - Sedlčany na trati 223 Olbramovice - Sedlčany.

Dopravce České dráhy, a.s. proto musí všechny vlaky v tomto úseku po dobu konání výluky nahradit náhradní autobusovou dopravou, která pojede podle výlukového jízdního řádu. Autobusy odjíždějí ze Sedlčan dříve, než je pravidelný odjezd vlaků!

Omlouváme se za vzniklé potíže při cestovaní. 

Popis zastávek náhradní dopravy:

Stanice Popis
Sedlčany před staniční budovou
Kosova Hora u přejezdu u přístupové komunikace k železniční zastávce
Štětkovice u přejezdu u přístupové komunikace k železniční zastávce
Minartice v obci zastávka BUS "Vojkov, Minartice"
Voračice cca. 50 metrů od železniční zastávky na parkovišti u papíren
Vrchotovy Janovice v obci zastávka BUS "Vrchotovy Janovice, U Sokolovny"
Olbramovice před staniční budovou

Přínosy výluky:

  • udržení technického stavu trati

Důvody výluky:

  • údržba a oprava kolejí na trati     Výlukový jízdní řád ke stažení níže!

Soubory ke stažení

k223vyluka01.pdf

Návrh jízdního řádu 2015/16

Středočeský kraj zveřejnil na svých stránkách návrh nového jízdního řádu, který by měl platit od prosince 2015 do prosince 2016.

Tento návrh ponechává téměř nezměněny časy ranních vlaků a zcela mění časovou polohu vlaků ve zbylé části dne. Polední 26112 již bude jezdit po celý týden ve stejné poloze (12.39 z Olbramovic). Odpolední páry vlaků budou dojíždět do Olbramovic k rychlíkům obou směrů a na otočku se vracet do Sedlčan. Padesátiminutová přestávka se tak přesouvá do Sedlčan. Večerní delší přestávka je rovněž přesunuta do Sedlčan a v Olbramovicích tak zůstává jen pauza před posledním vlakem a to pouze v sobotu. Takto uspořádané obraty na rozdíl od současného stavu nepostrádají logiku a umožní přestupy do rychlíků na sever i na jih od všech a na všechny odpolední vlaky.

Soubory ke stažení

JŘ Sedlčanka 2015-16.odt55,6 kB18.07.2015
JŘ Sedlčanka 2015-16.doc36,5 kB18.07.2015

119. výročí otevření zastávky Voračice

20. května 2015 proběhl na voračické zastávce vydařený happening u příležitosti 119. výročí otevření této zastávky pro veřejnost. Na zastávce byla instalována velmi pěkně vyvedená pamětní cedule s připomínkou tohoto výročí. Během akce, která se protáhla z odpoledne až do pozdního večera, byly na zastávce opékány pekelně pálivé klobásy a podáván byl též Voračický ležák vídeňského typu, uvařený specielně pro tuto příležitost v sedlčanském pivovaru Krčín. Ohniště nahradila originální kamna typu "bubínek", která v chladném odpoledni také příjemně zahřála. Během akce byla slavnostními girlandami ověnčena nejen zmíněná pamětní cedule a závorová břevna přilehlého železničního přejezdu, ale i motor 810 184-2, který po tento den zastavoval u všech vlaků v jindy minimálně frekventované zastávce. Všichni účastníci se dobře bavili a organizátor tak položil základní kámen k nové tradici, která se, jak doufám, stane organickou součástí dění na Sedlčance. Již nyní je plánována oslava 120. výročí voračické zastávky a to překvapivě na 20. květen 2016. O průběhu příprav budu průběžně informovat.

6.6.2015

Happening.JPG
Cedule originál.JPG

Pochod Praha - Prčice 16.5.2015

Jako posila se, pro zvládnutí zvýšené frekvence cestujících usilujících o přepravu na start oblíbeného pochodu, představila na Sedčance třívozová jednotka Regionova. Byla to její premiéra na Sedlčance a tak doufám, že mi někdo pošle vydařenou fotku. Regionova Trio byla řazena na vlacích 26 104 a 26 107. Na vlacích 26 108, 26111, 26 110 a 26113 pak byla doprovázena turnusovým 810 472 - 1. Hypermoderní vlak vedl jistou rukou kolega Liborek, kterému na 472 sekundoval známý golfista Miras.

Vaše zážitky z cestování v modením vlaku po historické dráze uvítám v "Návštěvní knize" nebo přímo na e-mailu, který je uveden v rubrice "Kontakt"

Všechny výše uvedené vlaky byly sice doprovázeny velmi přísnými revizory, kteří ale podle očitých svědků díky extrémnímu návalu cestujících nemohli vůbec provádět revizi jízdenek a místy ani dýchat. Černí pasažéři typu "Kryštof", "Čvikič" či "Bažant" tedy měli jízdu opět zdarma.

© sedlcanka.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma