Navigace: Sedlčanka > Aktuální informace > Vánoční koncert v sedlčanské topírně

Vánoční koncert v sedlčanské topírně

V sobotu 17. prosince 2016 se v sedlčanské topírně od 16.30 hodin konal malý, dalo by se říci komorní, koncert.

Neutěšený, syrový prostor výtopny si přímo říká o nějaké povznesení. Vánoční koncert, na kterém zazněly drobné skladby různých autorů, je jednou z možností, jak to alespoň jednorázově provést. Původní myšlenka byla zahrát si jen tak pro radost v topírně, naprosto bez publika. Celkový počet všech účastníků dosáhl pouze 11 plus jeden pes. Požádal jsem o pomoc známé štětkovické hudebníky, manžele Pošvářovy, kteří pozvání k mé veliké radosti přijali. Vize koncertu byla původně zcela bez koled a vánočních melodií, jenže vzhledem k pokročilému adventnímu času a přání některých návštěvníků, kteří nakonec vůbec nedorazili, byly koledy i další vánoční melodie - jak já říkám "adventní zpěvy" - také na programu.

Doufám, že se koncert úzkému kruhu návštěvníků líbil. Malá účast mě nutí k zamyšlení, zda koncert v topírně, myšlenky jehož dalšího pořádání jsem se dosud úplně nevzdal, nepřesunout do nějaké teplejší roční doby.

Je totiž možné, že mnohé potencionální návštěvníky odradilo upozornění, uvedené na pozvánkách a totiž že: TOPÍRNA NENÍ VYTÁPĚNA!

© sedlcanka.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma