Navigace: Sedlčanka > Aktuální informace > Zavedení nových spojů v GVD 2018/19

Zavedení nových spojů v GVD 2018/19

Díky stranám, kterými jsou Krajský úřad středočeského kraje, ROPID a městská a obecní zastupitelstva obcí v okolí trati, bylo od neděle 9. prosince zavedeno velké množství nových vlaků osobní dopravy v relaci Olbramovice - Sedlčany. Dopoledne a odpoledne vznikl zavedením současného provozu dvou motorových vozů hodinový takt za cenu devítinásobného vzájemného křižování v dopravně Štětkovice. Ta však dosud není na takovýto enormní počet křižování vybavena - chybí zde samovratné přestavníky na výhykách pro 1. a 3. dopravní kolej.

Pevně doufám, že uvedený stav je pouze přechodný a nejen obsluhující personál v osobě strojvedoucího, ale zejména cestující, se samovratů ve Štětkovicích co nejdříve dočkají. Pětinásobné zastavení každého vlaku (1. před vjezdovou výhybkou, 2. za vjezdovou výhybkou, 3. u nástupiště, 4. před odjezdovou výhybkou a konečně 5. za odjezdovou výhybkou) je nejen zdržující a nekonfortní, ale zejména několikanásobnou příležitostí k chybě.

Veliký počet křižování je také novou příležitostí pro fotografy, kterým dřívější jediné ranní a jediné odpolední křižování příliš příležitostí k pořízení pěkných snímků nedávalo.

© sedlcanka.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma