100 let

Mohutná oslava, kdy byla na pravidelné vlaky nasazena dvojice motorových vozů M 131, zvaných Hurvínek. Parní vlak měl v čele přípřež lokomotiv 434.2186 a 423.009. Sedlčany byly po mnoha letech obsazeny výpravčím, před kterého byl postaven náročný úkol: zvládnout čilý provoz pravidelných a mimořádných vlaků a současně usměrňovat davy návštěvníků tak, aby nikdo nebyl ohrožen. Dlužno dodat, že úkol byl splněn a návštěvníci odcházeli spokojeni. 

Program byl obohacen o možnost návštěvy pivovaru ve Vysokém Chlumci spojenou s degustací zdejšího piva, jízdami drezín po sedlčanském nádraží, divadelním představením s nádražní tematikou a besedou s tehdejším ministrem dopravy Janem Stráským, dosud jediným ministrem dopravy, který oficiálně navštívil Sedlčanku.

Ve fotogalerii naleznete původní plakátek zvoucí na oslavu. Za povšimnutí jistě stojí cena, za kterou bylo možné svézt se parním vlakem. Mnoho lidí si stěžuje na současnou drahotu, ve srovnání kupní síly roku 1994 se současností můžeme zjistit, že ceny jsou vlastně stále stejné, možná i nižší. Fotografie jsou nepříliš kvalitní, mají spíše dokumentární než grafickou hodnotu.

Obr. 62 100 let jízdní řád.jpg
Obr. 63 Hurvínek a čtyřkolák.jpg
© sedlcanka.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma